מעוניין במוצר זה?

יצירת קשר

חייגו 03-9223012 או השאירו פרטים

טלפון:03-9223012

ניקוי מנדפים

התקן הישראלי

תפקידם של מנדפים הוא להרחיק מזהמים, כגון עשן, אדים ושומן מאזור העבודה. הזנחת ניקיונם של מנדפים וארובות לאורך זמן, מביא ליצירת מפגע תברואתי ואף למפגע בטיחותי. כך, למשל, בארובות מצטברים שיירים של חומרי בערה וגזים, אשר יכולים להביא בסופו של דבר להתלקחות של הארובה כולה. בשל האופן בו מותקנות ארובות, התלקחות זאת יכולה עד מהירה להביא לדליקה.

בכל הנוגע למנדפים, בשל תפקידם ופעולתם, מצטברים במנדפים שומנים ושיירי חומרים נוספים. כאשר לא מבצעים ניקוי מנדפים באופן סדיר, שכבת השומן מתחילה להיפרד מדפנות המנדף ולעשות את דרכה בחזרה מטה. מכיוון שמנדפים מותקנים מעל אזור הבישול, ומכיוון שחום הלהבה מסייע בהמסת השומנים ובהובלתם מטה, הסכנה להתלקחות השמן ולבעירה הינה גדולה והאסון הופך לשאלה של זמן בלבד.

על מנת לבצע עבודות ניקוי מנדפים על הצד הטוב ביותר, מפעילה חברת אויר.קו.אייאל בע"מ צוותי עבודה מיומנים ומסורים, המנקים בקפידה כל פינה. כמו כן, כדי להשיג תוצאות מבריקות, מקפידה החברה לעשות שימוש בשיטות עבודה יעילות ומוכחות ובחומרי ניקוי איכותיים ביותר. החברה מספקת את שירותיה במחירים הוגנים ובתנאי תשלום נוחים, כך שלקוחותיה נהנים מרווח נקי, ואילו חברת אויר.קו.אייאל בע"מ נהנית מעוד לקוחות מרוצים וממוניטין של עבודה מקצועית, של שירות אמין.

חברת אויר.קו.אייאל בע"מ רואה עצמה מחויבת למקצועיות ולבטיחות ללא פשרות בכל, מתוך מודעות לאחריות המוטלת על כתפיה, לניקוי מנדפים וארובות ובכלל תחומי פעילותה, באופן שיסייע לשמירה על ביטחונם של העובדים ועל נכסיהם של הלקוחות, החברה עובדת לפי התקנים NFPA 96  ות"י 1001 חלק 6.

96 – NFPA – תקן ישראלי 1001 חלק 6

פרק 8.3 – ניקיון מנדפים וארובות

כללי:

  •     מנדפים, פולטי שומנים, תעלות פליטה וארובות ינוקו לעתים תכופות עקב הצטברות גריז ושומנים המכסים את פני מערכת הנידוף.
  •     לאחר שמערכת הנידוף נוקתה לחלוטין , לא תצופה המתכת בחומר אבקתי מכל סוג שהוא.
  •     שרות הניקיון ייעשה ע"י חברה או אנשים אשר אומנו והוסמכו במיוחד למטרה זו והמקובלים ע"י הרשויות המוסמכות.
  •     תדירות הנקיון בהתאם לטבלה 8-3.1

8-3.1.1

באם ממצאי הבדיקה מראים הצטברות שח גריז ושמן על איזה מחלקי מערכת הנידוף, תנוקה מערכת הנידוף כולה ע"י אדם מאומן ומוסמך לכך והמקובל על הרשויות המוסמכות בהתאם לסעיף 8-3.

8-3.1.2

בעת ניקיון הארובה והמפוח ישאיר המנקה במקום כרטיס עבודה המראה את תאריך הבדיקה ו או השרות. כמו כן בגמר שרות הניקיון ישאיר קבלן הניקיון מדבקה, על הקיר באזור המטבח, המציינת את תאריך הניקיון האחרון ואת שם הקבלן המבצע. באם אזורים מסוימים לא נוקו יצוין הדבר במדבקה זו.

8-3.2

חומרי ניקוי דליקים לא יהיו בשימוש בשלב הניקיון ההתחלתי.

8-3.3

מתגים ותקעים חשמליים אשר יכולים להיות מופעלים בטעות יכוסו ו או ינעלו לפני התחלת הניקיון.

8-3.4

מערכות כיבוי אש אוטומטיות לא ינותקו ו או יינצרו בזמן ניקיון מערכת הנידוף.

8-3.5

בזמן הניקיון יש להיזהר  שלא לכסות את גלאי החום הטרמיים או חלקי גילוי אחרים של מערכת כיבוי האש בחומרי ניקוי כימיקלים.

8-3.6

בסיום תהליך הניקיון יוחזרו למצבם הפעיל והתקין כל חלקי המערכת. כל פתחי הגישה והמכסים יוחזרו למקומם, דמפרים יכוונו בחזרה עם כוון זרימת האוויר הרצויה.

הורדת מפרט טכני

מעוניין במוצר זה?

יצירת קשר

חייגו 03-9223012 או השאירו פרטים

טלפון:03-9223012