אוורור בחורף – למה זה כל כך חשוב?

אחד היתרונות החשובים ביותר של אוורור טוב הוא היכולת שלו לספק איכות אוויר מעולה לפנים הבית והעסק. הבעיה שהיום אי אפשר סתם כך לפתוח חלון בחדר כשחסר לנו אוויר צח, כי מבנים מסחריים מודרניים בהם רבים מאיתנו שוהים מאופיינים בבנייה אטומה. היא אומנם נהדרת לאנרגיה יעילה – אבל אסון לאוויר צח שלא יכול לחדור פנימה דרך המבנה.

למה אסון? משום שמשרדים סגורים נוטים לצבור חיידקים מזיקים הנישאים באוויר ונקראים VOC – תרכובות אורגניות נדיפות (Volatile Organic Compounds). חיידקים אלה נוצרים בין השאר על ידי שטיחים, צבע הקירות, מכונות צילום, חומרים מודפסים וחומרי ניקוי. מערכות מיזוג האוויר שיודעות רק לחמם, לאוורר ולקרר, לא מסוגלות ללכוד את ה-VOC ולסלקם מהחדר. כדי להיפטר מהם צריך לפתוח חלונות או להתקין מערכת אוורור מאוזנת.

אם אנו רוצים להבטיח שגם במבנה אטום נהנה מאוויר פנימי נקי, נוכל להיעזר במערכת אוורור מאוזנת, כזו שתשאב את האוויר המעופש מכול חלקי הבניין ובו בזמן תזרים פנימה כמות שווה של אוויר צח.

תרופה לתסמונת הבניין החולה

– מערכת אוורור מאוזנת נותנת מענה לתסמונת הבניין החולה:

– המערכת מבטיחה הזרמה של כמות אוויר מספקת לבניין ומסייעת להגן על בריאותם של כל העובדים. כך היא שומרת על הפרודוקטיביות של העסק.

– מערכת אוורור מאוזנת המזרימה למבנה אוויר בכמות הנכונה, מגנה על המבנה גם מפני נזקים נוספים. השירותים, הכיורים, הצמחים ואפילו נשימות האנשים, כל אלה מוסיפים לחות לאוויר. ללא הזרמת אוויר בכמות מספקת, לחות זו תצטבר ותעודד התפתחות עובש. מעבר לעובדה שעובש מייצר נבגים המגרים את הריאות, הוא פוגע גם בעץ, בקירות הגבס ובשטיחים הנמצאים בתוך המבנה.

– המערכת שומרת על רמות נכונות של לחות באוויר ובכך מסייעת לניצול אנרגיה יעיל. רמות לחות נמוכות מדי עלולות לגרום לתחושה של קור בחורף ולהזעה בקיץ. בעזרת מערכת ששומרת על רמות לחות אופטימליות תוכלו ליצור תחושה נעימה בחדר, ולא תצטרכו לשמוע את תלונות העובדים והלקוחות על כך שחם מדי או קר מדי.

אפשרויות אוורור

קיימות כמה דרכים לשיפור זרימת האוויר בבניין. לדוגמה, מפוחים ציריים או צנטריפוגליים המותקנים בשירותים ובמטבח מסוגלים להפיג ריחות ולצמצם את הלחות העודפת. מפוחים אלה אומנם עוזרים, אבל אי אפשר להסתפק רק בהם מאחר שהם מרעננים את האוויר רק באזור בו הם מותקנים, ולא מזרימים פנימה אוויר צח.

כדי לקבל זרימת אוויר רציפה לכול חלקי הבניין מומלץ לבחור במערכת אוורור מאוזנת. מערכות אלו מורכבות אומנם ממפוחים הפולטים את האוויר המזוהם החוצה, אך מספקות אוורור גם באזורים אחרים שמאוכלסים בקביעות על ידי עובדים ולקוחות, כמו שטחי המשרדים או האזור בו הלקוחות מקבלים שירות.

שימוש במערכות אוורור מאוזנות במקום במפוח המסיבי, מעניק שליטה מלאה על הפעלת המערכת ומבטיח זרימת אוויר מספקת, ללא תלות בתנאי מזג האוויר השוררים בחוץ.

כתבות / תערוכות / פרוייקטים נוספים שיכולים לעניין אותך