בין אסון בופאל לזרועות יניקה

הצורך בזרועות יניקה

אחד מאסונות התעשייה הגדולים והחמורים ביותר בהיסטוריה, התרחש בעיר בופאל, הודו, בלילה שבין ה-2-3 בדצמבר בשנת 1984. כאשר תושבי העיר ישנו את שנת הלילה, אירעה תקלה במפעל לחומרי הדברה שנמצא קרוב לעיר. מים חדרו לתוך מיכל אשר הכיל חומר מסוכן ויצרו כתוצאה מכך תגובה קטלנית. ענן ענק של גז פרץ מהמיכל והתפשט בכל העיר. תושבי העיר בופאל התעוררו לתחושות נוראיות של ריאות בוערות. חלקם לקו במחלות קשות וחלקם נפטרו.

האסון הנורא הזה בבופאל הוא לא תוצאה של פגעי מזג האוויר או איתני הטבע. מדובר על מפעל תעשייה אשר הכיל חומרים מסוכנים ורעילים, ללא ציוד ראוי למניעת תקלות וללא תחזוקה שוטפת ראויה. התוצאות, כאמור, היו קשות מנשוא.

אסון בופאל יכול להמחיש לנו עד כמה התקנה של ציוד ראוי וקיום תחזוקה שוטפת למזעור ולמניעת חומרים רעילים בסביבה, יכול להיות קריטי. אמנם החשיפה לחומרים רעילים יכולה להתרחש היום בכל מקום ובכל זמן, אולם במבני תעשייה ובמעבדות היא נפוצה ומסוכנת במיוחד. כאשר אנו נמצאים בעידן אשר חושף אותנו בצורה כמעט מיידית, ברוב המקרים, לחומרים מסוכנים, התפתחו במקביל מוצרים ייעודים אשר מסייעים במזעורם ובמניעתם.

זרועות יניקה

זרועות יניקה מהוות למעשה את אחד הפתרונות הטובים והחשובים ביותר למבני תעשייה ולמעבדות. הן שואבות באופן נקודתי ומדויק את החומרים הרעילים שנפלטים לסביבת העבודה והופכות את הסביבה לנקייה, בטוחה ובריאה. ישנם חללים מסוימים במפעל או במעבדה, שבמידה ולא יהיו בהם זרועות יניקה, השהייה בהם עלולה להיות מסוכנת עד כדי בלתי אפשרית עבור האדם.

פעילויות תעשייה שונות, זרועות יניקה שונות

ניתן למצוא עשרות סוגים של מפעלי תעשייה, המבצעים פעילויות תעשייה שונות. לכן, מגוון זרועות היניקה גדול ועצום, ומותאם באופן מדויק לכל מפעל, באשר לייעוד ולאופן התפעול שלו. זרועות היניקה משתנות במספר פרמטרים, בהתאם למידות שלהן, למספר המפרקים בכל זרוע, לחומרי הגלם מהם הן מיוצרות, וכמו גם באשר לעוצמת היניקה שלהן. רק חברה מקצועית ומיומנת בתחום האנרגיה והאוויר, תדע להתאים למבנה התעשייה או למעבדה את זרוע היניקה המתאימה לו ביותר.

מהלכה למעשה

למרות ש-30 שנה עברו מאז אסון בופאל, הוא עדיין מעלה מספר שאלות חשובות אליהן צריכים להתייחס בכובד ראש, במיוחד אם אתם בעלי מפעל תעשייה או מעבדה. מהי ההשפעה של חומרים מסוכנים על האנשים ועל הסביבה? מהי ההשפעה של שאריות החומרים הללו – הפסולת – על האנשים ועל הסביבה? כיצד ניתן למנוע באופן מקסימאלי את החשיפה לחומרים אלו? ובאיזה אופן נוכל להשאיר את אסון בופאל כאירוע בודד וחריג שלעולם לא יחזור על עצמו באף דרך או צורה? מדובר בשאלות מורכבות, אולם מדובר בחיי אדם, והחיים חשובים יותר מהכול.

בחברת אוויר תוכלו למצוא מגוון גדול ורחב של מוצרים המיועדים לסינון ולטיהור אוויר, ביניהם מתקני סינון, זרועות יניקה, מפוחים, מנדפים, מסכי אוויר, פילטרים, מערפלים, מצננים ועוד, המיועדים לשימושים תעשייתיים, מוסדיים, מסחריים ופרטיים. המקצועיות הרבה של חברת אוויר, לצד הידע והניסיון, אשר נעשים בהתאמה אישית מדויקת, מובילים אותה להיות בין אחת מחברות מוצרי האוורור והנידוף המובילות בישראל.

כתבות / תערוכות / פרוייקטים נוספים שיכולים לעניין אותך