התקנת מנדפים – יעילות וחיסכון בשימוש

התקנת מנדפים באה לידי ביטוי במספר מאפיינים. ראשית, התקנה מקצועית מבטיחה זרימה אחידה של אוויר במפתח ובחלל המנדף. היא קובעת האם מהירות הזרימה תהיה מספקת והאם השימוש יהיה חסכוני ויעיל.

שנית, התקנה קובעת את היציבות במהירות זרימת האוויר בתוך המנדף לאורך זמן. המטרה של התקנת מנדפים היא לענות על צרכי העסק לאורך זמן ולייצר סביבת עבודה נעימה, נקייה ואיכותית. מעבר לכך, הציפיות ממנדף כוללות עלות סבירה של רכישה והתקנה וניצול יעיל של אנרגיה. גם התדירות של עבודות כוונון ותחזוקה נקבעת לפי איכות ההתקנה והשאיפה היא לצמצם אותה ככל האפשר.

 

אילו בעיות יכולות להתעורר כתוצאה מהתקנת מנדפים לקויה?

רמה גבוהה של התקנת מנדפים יכולה למנוע חוסר אחידות בזרימת האוויר במפתח. הסיבות העיקריות לחוסר אחידות הן מבנה המנדף, משאבי אוויר אחרים, מכשולים בסביבה ופריטים קרובים למפתח. אפשר לפתור את רוב הבעיות הללו באמצעות בחירה במנדף בעל מבנה אווירודינאמי, סגירת חלון, הגבלת מהירות זרימה, שמירה על מרחק מחלונות ודלתות, סידור חלל המנדף והקפדה על מיקום נכון של המנדף בחלל.

פעולת נידוף יעילה וחסכונית תלויה בהתאמה של המנדף לצרכי העסק. כיום יש מגוון רחב של סוגי מנדפים במידות שונות, כאשר הדוגמאות השכיחות הן של מנדף מרובע, קטום או מנדף מצחייה המתאים בעיקר למקומות עם בעיות גובה. מלבד מנדף קונבנציונאלי יש להזכיר את החיוניות של מנדף אינדוקטיבי, מנדף מבוקר זרימה, מנדף עצמאי ומנדפים ייעודיים.

 

קריטריונים עבור בחירה מוצלחת של מנדפים

הקריטריונים עבור בחירת סוג המנדף הם בעיקר מידות, שטח פנוי ומיקום. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי התהליכים, המכשור והציוד הקיימים בסביבת המנדף. יש לברר מהו השטח הפנוי בתוך העסק או המעבדה ולשמוע על תכונות חומרי הגלם, המיכלים והטיפול בפסולת. מבחינת הגנה, רצוי להציב קריטריונים מחמירים ולבחור מנדף המאפשר עבודה שוטפת ומענה על בעיות בלתי צפויות. חשוב להגדיר מראש את התקציב עבור רכישה, התקנה ותחזוקה של מנדף ולהביא בחשבון גם מספר ואפיון המשתמשים במנדף לאורך זמן. כל אלו יבטיחו בחירה מוצלחת במנדף ויקלו על תהליך ההתקנה. היעילות והחיסכון בשימוש תלויים בסוג המנדף ובמקצועיות המתקינים המגיעים אל העסק.

לסיכום, מנדפים ומתקני סינון אוויר בולטים בעיקר בענף המזון ומבטיחים סביבה נקייה עבור עסקים בכל רחבי הארץ. המתקנים אחראיים על איכות האוויר בתוך המטבח והם יכולים למנוע נזקים בלתי הפיכים לציוד, לעובדים ולמזון עצמו. המנדפים חוסכים עד 50% בחשמל ובאנרגיית הקירור של מטבחים תעשייתיים וחלק מהם מפותחים על בסיס אפיון ייחודי לשוק הישראלי. אפשר להזמין מנדפים על פי דרישות ספציפיות ולשלב מסננים עוצרי טיפות לסינון וקליטת ריחות בישול ואדי שמן. יחד עם זאת, אין להקל ראש בחשיבות של ההתקנה עצמה וכדאי לזכור את התלות של יעילות המנדפים במקצועיותה של החברה המבצעת.

צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם!

כתבות / תערוכות / פרוייקטים נוספים שיכולים לעניין אותך