זרועות יניקה ושימושיהן

המודעות ההולכת וגוברת לבריאותם של עובדי התעשייה קיימת במעבדות ובמפעלים שנים רבות. כבר מזמן לא מדובר רק במסכות מגן או כפפות עבודה, אלא בסביבת העבודה כולה – אותה סביבה שעשרות ומאות עובדים חולקים בה את אותו אוויר.

הבעיה גדולה במיוחד כאשר מבצעים עבודות ריתוך, עיבוד שבבי או תהליכי מעבדה היוצרים ריאקציה כימית אשר פולטים גזים רעילים. לתופעות אלו בדיוק זו נועדו זרועות יניקה המסייעות לשמירה על סביבת עבודה נקייה ובריאה עבור העובדים.

 

זרועות יניקה ושימושיהן השונים

בזכות יכולת היניקה החזקה שלהן, הפכו זרועות היניקה תוך זמן קצר לפתרון מתקדם והכרחי בכל מבנה תעשייתי, מפעל ייצור או מעבדות. עם העלאת המודעות לחשיבותן, הן הפכו תוך זמן קצר לפריט חובה, שכן לולא זרועות יניקה העובדים חשופים לסכנת חיים של ממש ולמזהמים מסוכנים הפוגעים במערכת הנשימה, העור, הראייה והעצבים.

חשוב לזכור שלא כל זרוע יניקה מתאימה לכל שימוש, לכן רצוי להזמין מומחה למפעל או למעבדה על מנת לקבוע איזה פתרון יניקה יתאים עבורכם. ישנם מפעלים המוסיפים לזרועות היניקה מערכת סינון ניידת, או מערכת אוורור מורכבת הכוללת מפוחים מיוחדים, תעלות ועוד.

חברת "אויר" מייבאת מגוון רחב של זרועות יניקה לשימושים שונים ונפוצים במיוחד, והזרועות נבדלות זו מזו בחומר ממנו הן מיוצרות, בהתאמה לסוג התעשייה, בשיטות התפעול, וכמובן – בעוצמת היניקה.

זרועות ליניקת עשן

מדובר בזרועות המשלבות גמישות לצד יציבות וחוזק מכני גבוה, מצוינות לכל עבודה המלווה בעשן (למשל ריתוך או הלחמה).

זרועות יניקה עמידות בחום גבוה

שימושיות במפעלים הכוללים סביבת עבודה בה נפלטים אדים וגזים שונים בטמפרטורות גבוהות.

זרועות ליניקת אדים ואבק

זרועות גמישות וחזקות המשמשות ליניקת אדים רעילים או חלקיקי אבק הנוצרים מתהליכים כימיים ועיבוד שבבי.

זרועות ליניקת ריחות וחלקיקים

זרועות יניקה אלו מותקנות לרוב ישירות על שולחן העבודה ונועדו לשימוש במעבדות לצורך יניקת ריחות, אדי רעל וחלקיקים קטנים.

 

פתרונות יניקה מתקדמים לעסק שלך

מאז 1994 מספקת חברת "אויר" פתרונות אוורור מתקדמים למוסדות, לתעשיות ולבתים פרטיים. בין מוצרי החברה גם זרועות יניקה תוצרת NEDERMAN המשמשות לתעשייה (יניקת אדים ועשן מהלחמות, אבק נפיץ, חלקיקי עיבוד שבבי, עיבוד מזון, רפואה ומעבדות).

את זרועות היניקה של נדרמן ניתן להציב בקלות או להתקין על גבי קיר, תיקרה או שולחן. בנוסף, ניתן להזמין כל זרוע עם מוצרים נלווים דוגמת מנדפים שונים, ידיות הזזה וגופי תאורה.
כל מוצרי חברת "אויר" עומדים בתקנים מחמירים ובדרישות איכות הסביבה ונציבות כיבוי אש. צוות המומחים ישמח לסייע לכם בבחירת הפתרון המושלם למעבדה, למפעל, לעסק או לבית וילווה אתכם גם בהתמודדות מול הרשויות עד לקבלת האישורים הדרושים.

למידע נוסף ובירורים צרו איתנו קשר היום: 03-9223012

כתבות / תערוכות / פרוייקטים נוספים שיכולים לעניין אותך