כיצד מערכת לטיהור וסינון אוויר עובדת?

 

במפעלי תעשייה, מעבדות ומטבחים, מתבצעים תהליכי עבודה מגוונים, אשר במהלכם מגיעים לחלל האוויר אדים רעילים מסוגים שונים, כמו עשן, פסולת, שמן ואבק, אשר מזהמים את האוויר, גורמים למפגעי ריח ואף לסכנה ממשית לבריאות שלנו ולבריאות של הסובבים אותנו בחללים אלו. על מנת לסנן ולטהר את האוויר בו אנחנו נמצאים, אנו מתקינים מערכות לטיהור וסינון האוויר.

 

מערכות לטיהור וסינון אוויר

מערכות לטיהור וסינון אוויר פועלות באופן מוקפד ומדויק, ומשלבות מספר מתקני סינון וטיהור, כאשר לכל אחד מהם תפקיד חשוב ובלתי נפרד בכל התהליך. על מנת להבין את גודל יעילותה של מערכת לטיהור וסינון אוויר, נפרט על אופן תפקודה, ונראה כיצד היא יכולה לשפר באופן משמעותי את בריאותם של כל האנשים אשר שוהים בחלל.

 

אז איך מתחיל התהליך?

נדמיין לעצמנו עמדות עבודה.

1. על כל עמדת עבודה, יש לנו מנדף, או זרוע יניקה. נסביר תחילה, שזרוע יניקה היא מעין מנדף קטן. המנדף, הוא למעשה מתקן אוורור, אשר דרכו נשאב האוויר, אותו אוויר בעייתי שאנו רוצים לסנן. נציין, שיש מנדפים כימיים אשר מגיעים עם זכוכיות מיוחדות והם מגנים גם מפני חומרים ותוצרי תגובות נפוצים. המנדפים נפוצים מאוד במעבדות כימיות ובמקומות עבודה בהם יש שימוש בחומרים מסוכנים כמו גם במסעדות וכדומה (על פי חוק).

2. לאחר שהאוויר המזוהם נכנס אל המנדף, הוא מגיע לתעלה מקשרת, מרכזית, שהיא מעין צינור, אשר מקשרת בין המנדף, לבין מערכת הסינון ולמפוח. במידה וקיימים מספר מנדפים, כל תעלה תהיה מקושרת לתעלה מרכזית אשר מובילה למערכת הסינון ולמפוח.

3. אותו אוויר מזוהם, שעבר באמצעות המנדף לתעלה, יוצא באמצעות מפוח. המפוח פועל באמצעות פעולה של יניקה ודחיפה – שואב את האוויר שספוג במזהמים. ניתן למצוא מספר סוגים של מפוחים, ביניהם מפוחים צנטריפוגליים, מפוחים ציריים, או מפוחים קוויים. הבחירה בין המפוחים השונים נעשית בהתאם לצורך, ובהתאם למאפיינים השונים של המקום.

4. לאחר שהאוויר המזוהם עבר במפוח, הוא מגיע לגוף סינון. גוף סינון כולל סוגים שונים של מסננים אשר למעשה סופגים לתוכם את על האוויר המזוהם ואוגרים אותו. חשוב לציין שיש רמות שונות של סינון, ויש גם שטח פנים שונה. כלומר, יש גופי סינון אשר בהתאמה לק"ג הפחם שנמצא בתוכם, מכילים הספק מסוים של קמ"ש, ובכך יכולים להתאים לצרכים שונים. אלו יכולים להיות מפעלי תעשייה ומעבדות, בהם רמות הסינון צריכות להיות גבוהות במיוחד, מטבחים ומסעדות, בהם קיים פחות זיהום שאותו צריך לסנן.

נסכם כעת את התהליך בצורה פשוטה וברורה:

מערכת סינון אוויר שלמה

מערכות מתקדמות לטיהור וסינון אוויר

חברת אוויר קו. אייאל בע"מ, מתמחה בייבוא, ייצור, אספקה והתקנה של מערכות אוורור מתקדמות אשר מיועדות לשוק המסחרי, התעשייתי, המוסדי והביתי. לצד המקצועיות והניסיון שרכשה עם השנים, חברת אוויר ממשיכה להתקדם ולהתחדש, ומספקת פתרונות חכמים ומתקדמים אשר עונים על מענה רחב של צרכי טיהור וסינון האוויר.

חברת אוויר מייבאת ומייצרת מנדפים, זרועות יניקה, תעלות, מפוחים וגופי סינון מגוונים אשר מותאמים לצרכים של הלקוח ולמאפייניו השונים.

המומחים של חברת אוויר עומדים בכל עת לשירותכם, בייעוץ, ליווי ותמיכה מתחילת התהליך ועד לסופו, כולל בשירות אישי ומהיר במידה ומתרחשת תקלה. בין לקוחות החברה ניתן למצוא מוסדות ותעשייה, מפעלים ורשתות מזון, מסעדות ובתי קפה. כולם מובילים במשק הישראלי.

כתבות / תערוכות / פרוייקטים נוספים שיכולים לעניין אותך