מצננים וכיצד עובד מצנן אוויר?

הסבר על מצננים ודרך העבודה של מצנן אוויר

איך עובדת מערכת הצינון במצנן?

מערכת הצינון עובדת בצורה של סירקולציה של מים וסוללה הספוגה במים אשר יוצרים תוצאה של אויר קר יותר מהטמפרטורה הנוכחית שנמצאת במקום הקיים.

 

מערכת מים מיוחדת מפזרת מים על הסוללה ומבטיחה אספקת מים קבועה לשמירה על רטיבות הסוללה אשר יוצרים ספיחת אויר חם והוצאת אויר קר וצונן, על ידי מסנן כוורת. המצנן יוצר לחץ שגורם לאוויר החם להיכנס דרך מערכת הכריות הרטובות ולצאת דרך המאוורר בצורה כזאת של אויר קר וצונן. מצננים עובדים טוב יותר כאשר האוויר יבש יותר. או כאשר הטמפרטורה גבוהה יותר והלחות היחסית נמוכה.

 

מה ההבדל בין מצנן אוויר למזגן?

מזגנים ומצננים מטרתם אחת: לקרר. שניהם עושים את אותה עבודה אבל בטכנולוגיה שונה. ההבנה של המערכות יכולה לעזור להבין את ההבדלים ולמזער את צריכת החשמל. מצנן מקרר את האוויר בעזרת סירקולציה של מים ואוויר, המערכת עובדת הכי טוב עם כמות קטנה של אוויר שנכנס למערכת הקירור אשר מופעלת על ידי מים. לעומת זאת, מזגן עובד על אויר יבש וללא לחות ואינו אידיאלי למקומות יבשים.

היתרון הבולט של מצנני מים אוויר הוא בעלויות ואחזקה והתקנה – שימוש במצנן זול לפחות ב 70 אחוז פחות מאשר מזגן. כמו כן למצנן אין צורך בהתקנה מיוחדת, אין אחזקה ואין עלויות מעבר לרכישה חד פעמית והכנסת מים בצורה שוטפת.

 

מצננים ואיכות סביבה

מזגנים מייבשים את האוויר ומשתמשים בגזים שעלולים להזיק לסביבה ולאוזון. לעומת זאת מצנן אוויר עובד רק על מים ואוויר ואין בו שום חומרים רעילים ומזיקים לסביבה. מצננים הם הדרך הבריאה יותר לקרר, מכיוון שיש תמיד אוויר טרי ורענן בבית ואו במבנה בו שוהים. האוויר אף פעם לא ממוחזר עי" המצנן, כמו כן ימצאו פחות חיידקיים בחדר ובאוויר.

 

מצננים וכיצד עובד מצנן אוויר

עוד קצת על המצננים

מצנן אוויר אינו מצריך התקנה ו/או אחזקה, להיפך, המצננים חסכוניים בחשמל בצורה מאוד משמעותית ביחס למזגן.

מצנן חסכוני ב-70% אחוז בשימוש בחשמל בהשוואה למזגן!

מצננים יכולים להוריד את הטמפרטורה ב -9-12 מעלות צלזיוס בתלות בטמפרטורה, רמת הלחות ותנאי השטח.

מתי להשתמש במצנן?

לשימושים פרטיים – יתאים בעיקר לאיזורים ההרריים והמדבריים בהם הלחות נמוכה.

לשימוש חיצוני – המצנן יתאים לכל מקום בשל עוצמת האוורור והקירור הגבוהה, כולל באזורים לחים כמו מישור החוף.

לבחירה מתוך מגוון מצננים איכותיים לרכישה >

כתבות / תערוכות / פרוייקטים נוספים שיכולים לעניין אותך